Kontakt skiklubben

Spørgsmål om medlemskab eller klubben generelt
Skriv til os hvis du- vil være instruktør eller aspirant - har spørgsmål til skiskolen på en tur - eller er instruktør og skal i kontakt med udvalget på
Spørgsmål til multimedieudvalget

Bestyrelse

Kasper Lahn MathisenFormand
Christian HornNæstformand
Jens ChristiansenBestyrelsesmedlem, Turlederansvarlig
Ole PorsvigBestyrelsesmedlem Medlemsadministrator

Økonomiudvalg

Kasper Lahn MathisenØkonomiansvarlig
Lisette PoulsenBogholder
Ole PorsvigMedlemsadministrator

Turledere

Rasmus Alenkær-JørgensenUge 3, Val d’Isere, Frankrig
+45 23295757[email protected]
Pernille Diemer HansenUge 3, Val d’Isere, Frankrig / Uge 12, Winterberg, Tyskland
Kitt Bjørn Rømer GravesenUge 5, Hafjell, Norge
+45 31101869[email protected]
Sune Bjørn Rømer PedersenUge 5, Hafjell, Norge
+45 60944999
Nanna WeinreichUge 7, Canasei, Italien / Vallåsen, Sverige
+45 20944459[email protected]
Lene Diemer AlsUge 12, Wintherberg, Tyskland
Jens ChristiansenUge 15, Åre, Sverige
+45 50735071[email protected]

Instruktørudvalg

Pernille Diemer HansenInstruktørudvalgsformand
Jesper KrohnUdvalgsmedlem
Kasper Lahn MathisenBestyrelsesrepræsentant
Rikke Christine StobbeUdvalgsmedlem
Frivillig mangler til at være ansvarlig for Snowboardinstruktion
Frivillig mangler til at være ansvarlig forLangrendsinstruktion

Medieudvalg

Ole PorsvigWebmaster
Rasmus Alenkær-Jørgensen
Kitt Bjørn Rømer Gravesen
Johan Peter Eyrich
Jens ChristiansenWebshop
Frivillig mangler til at væreansvarlig for klubbens nyhedsbrev - SKINYT
Frivillig mangler til at væreansvarlig for klubbens sociale medier
Frivillig mangler til at væreansvarlig for klubbens sponsorer
Frivillig mangler til at væreAnsvarlig for klubbens merchandise

Ungdomsudvalg

Frivillig(e) mangler til at væreUngdomsudvalg

Skiinstruktører

André Iversen
Andreas Christian Holt Olesen
Andreas Schjørring Jørgensen
Anders Junker Lassen
Ask Aaby Steenhof
Bjørg Boe Møller
Carsten Olsen
Claus Rehnberg Didriksen
Desirée Iversen
Fie Dalhoff Nielsen
Finn Postma
Henning Sørensen
Henrik Hansen
Ida Enemark Skyum
Jacob Kjær Jørgensen
Jens Christiansen
Jesper Krohn
Johannes Theodor Høgagard
Johan Peter Eyrich
Juliane Gerd Hansen
Jørgen Sebens
Karoline Faxe
Kasper Bisgaard
Kasper Lahn Mathisen
Lars Frederiksen
Lasse Damsgaard Skaalum
Lise Holt Olesen
Lærke Holst Jensen
Martin Vilstrup
Mathias Rasmussen
Mette Friis Espersen
Michael Anders Hansen
Natacha Holst Hansen
Niels F. Larsen
Niels Nørskov Junge
Ole Klintskov
Peter Nørskov Junge
Petter Kann
Sille Lillesøe
Stine Bitsch-Olsen
Søren Fjeld Christensen
Tinne Thomassen
Troels Bendix

Snowboardinstruktører

Malene Jakobsen
Kristian Vitas Knudsen

Telemarkinstruktører

Pia Helle

Æresmedlemmer

Niels HasselbalchUdnævnt til æresmedlem i 2003 for sit utrættelige engagement og mere end 10 år i bestyrelsen og ikke mindst for etablering af liften på Bavnen
Arne JensenUdnævnt til æresmedlem i 2004 for mangeårig frivillig indsats samt formand
Niels Erik AndersenUdnævnt til æresmedlem i 2014 for mere end 20 års indsats som kasserer i foreningen
Kurt TogoUdnævnt til æresmedlem i 2014 for mangeårig frivillig indsats som bl.a. turleder samt formand
Henriette HasselbalchUdnævnt til æresmedlem i 2018 for mangeårig frivillig indsats som turleder samt arrangør af mange klubaktiviteter
Lars JensenUdnævnt til æresmedlem i 2018 for mangeårig frivillig indsats som turleder.

Revisorer

Lars Frederiksen1. Revisor
Leif Pedersen2. Revisor
Ubesat Revisorsuppleant